Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı programı, öğrencilerin grafik tasarım, film ve televizyon ve yeni medya çalışmaları disiplinlerinde kendi derslerini seçmelerine olanak tanıyan bir programdır. Esnek bir müfredata sahiptir ve disiplinler arası özellik gösterir. Bu yapı, belirli bir alanda uzmanlaşmayı kolaylaştırırken, çapraz eğitime olanak tanımaktadır. Ayrıca, öğrencilere günümüzün profesyonel dünyasında çok yönlü ve başarılı olma imkanı yaratır. 

2004 yılında kurulan program, ağırlıklı olarak uluslararası öğretim yaklaşımına odaklanan tasarım ve dijital medya alanları arasında hızla köprü kurmuştur. Öğrenciler eğitimlerine bir MA çalışmaları programında (Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Yüksek Lisansı) devam edebilirler. Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı programı, öğrencilerin geleneksel öğretim yöntemlerinin araştırılması ve uygulanması yoluyla kritik problem çözme uygulamalarına katılabilecekleri ideal bir ortam sağlar. 

Geleneksel ödevler ve testler yerine projelerin ve teslim tarihlerinin önemini vurgulayarak, öğrencilere daha az tekrarlı bir eğitim deneyimi sağlıyoruz. Böylelikle onları gelecekteki kariyerlerine daha iyi hazırlıyoruz. Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı programı, öğrencilere hırslarında ve yaratıcılıklarında başarılı olabilecekleri benzersiz ve yenilikçi bir ortam sağlamaya çalışır. Bölüm; öğrenci topluluğu, grafik tasarım, fotoğraf, resim, yerleştirme, performans, video ve yeni medya alanlarında çalışan sanatçılardan oluşur. 

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı programının misyonu, öğrencilere estetik hakkında derinlemesine bir anlayış ve bunun Görsel Sanat ve Görsel İletişim Tasarımı alanına uygulanmasını sağlamaktır. Ancak, çabalarımız görsel sanatların anlaşılması ve uygulanması konusundaki tek ilkenin ötesine geçmektedir. Amacımız görsel sanatların ses tasarımı, yeni medya çıktıları ve Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı müfredatının çeşitlendirilmiş yapı taşları aracılığıyla uygulanan zamana dayalı çalışmalar gibi diğer yaratıcı çıktılarla bütünleşmesini sağlamaktır. Çalışma programının amacı, çalışmalarını sergileyen portföyler oluşturmalarına yardımcı olarak öğrencileri yaratıcı endüstriye aktif katılım için hazırlamaktır. Tüm öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra portföylerini oluşturabilirler.

Hedefler

Öğrencilere çeşitli stüdyo disiplinlerinde araştırma yapma ve uygulama fırsatı sağlamak;
Öğrencilerin çeşitli materyalleri, süreçleri ve teknikleri keşfetmelerini sağlamak;
Öğrencileri, vizyonlarını gerçekleştirmek için beceri ve yeteneklerinden yararlanmaya hazırlamak;
Geleneksel tasarım tekniklerini ve en yeni teknolojileri entegre etmek;
Teori ve uygulama alanlarında yaratıcı yenilikçiler ve görsel problem çözücüler yetiştirmek.

İş Olanakları

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı mezunları kariyerlerini grafik tasarımı, freelancer iş hayatı, video yahut film editörlüğü, hareket efektleri sanatı gibi iş alanlarında başlatabilirler.  Pazarlama/reklam ajansları, televizyon istasyonları, dergiler veya gazete yayınevleri, internet yayıncılığı sağlayan kuruluşlar, post prodüksiyon şirketleri, film prodüksiyon şirketleri gibi kuruluşlarda iş bulabilirler. 

Kenan Zekić

Kenan Zekić

Profesör
Muhammed Yasir Göz

Muhammed Yasir Göz

Yardımcı Profesör
Dr. Meliha Teparić

Dr. Meliha Teparić

Yardımcı Profesör
Roman Sulejmanpašić

Roman Sulejmanpašić

Yardımcı Profesör
Branko Vekić

Branko Vekić

Yardımcı Profesör
Abdulhamit Bolat

Abdulhamit Bolat

Yardımcı Profesör
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için kiminle görüşmeliyim?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde konaklama ve yurt imkanı var mıdır?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hangi dilde eğitim vermektedir?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde burs imkanı var mıdır?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin eğitim modeli nedir?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde öğrenci değişim programı var mı?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin uluslararası konumu nedir?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, YÖK kataloğunda yer alıyor mu?

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
09:17
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın