Hukuk

Hukuk

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ndeki (IUS) Hukuk Fakültesi (FLW), 2015 yılında kurulmuştur. Fakülte, tüm müfredatlardaki öğrencilere mümkün olan en yüksek kalitede hukuk eğitimi sağlama misyonunu üstlenmiştir. Sürdürdüğümüz müfredat, Bologna eğitim kriterleri ile uyumludur. 

Öğrencileri küreselleşmiş bir dünyanın zorluklarını güvenle yönetebilecek şekilde hazırlamak için, öğrencileri metodolojik olarak temellenen ve çok disiplinli (özellikle ekonomi, tarih ve ekonomi gibi sosyal bilim disiplinlerinden yararlanan) son teknoloji öğretim materyalleriyle güçlendirmeye çalışıyoruz. Genel amacımız, hızla değişen bir dünyada yerel ve uluslararası yasalar arasındaki artan bağlantılara ve bu bağlantıları uyumlu hale getirme ihtiyacına yeterince duyarlı öğrenciler yetiştirmektir. Bu kişiler yasal ilkelerin uygulanmasında yenilikçi ve problem çözücü işlev göreceklerdir. Mezun olan öğrencilerimiz, kendi ülkelerinde ve yurt dışında hem kamu hem de özel sektörde çalışmaya hazır hale gelirler. 

En temel olarak, dünyanın diğer bölgelerindeki meslektaşlarıyla etkin bir şekilde iletişim kurabilen, insan haklarına değer veren hukuk uzmanları, hukuka dayalı bir toplum inşa etmeye kararlı avukatlar, savcılar, hakimler yetiştirmeye çalışıyoruz. 

Anayasa hukuku, idare hukuku, ceza hukuku, medeni hukuk, ticaret hukuku, AB kamu ve özel hukuku gibi zorunlu derslerin yanı sıra, öğrencilerimiz akademik gereksinimlerini karşılamak için çeşitli seçmeli dersler arasından da seçim yapabilmektedir. Bunlar, finansal kurumlar hukuku, bilgi teknolojileri hukuku, çevre hukuku, insan hakları ve diğer pek çok konuyu içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Ana kurumu gibi, fakültemiz de çeşitliliği ve uluslararası karakteriyle övünür. Buna göre hukuk fakültemiz dünyanın çeşitli yerlerinden öğrenci ve öğretmenlere ev sahipliği yapmaktadır. Değerli Avrupa Birliği ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) ile bütünleşme hedefine giden yolda, iç düzenlemeleri ile uluslararası yükümlülüklerini bir araya getirirken, ülkemizin tam da bu niteliklere ihtiyacı vardır.

İstihdam Olanakları

Bakalorya derecesini tamamladıktan sonra, öğrenciler hukuk bilimlerinin temel bilgilerinin yanı sıra ileri hukuk çalışmalarına kabul edilmek ve başarılı bir şekilde tamamlamak için gerekli yasal becerileri edineceklerdir. Bu aşamada, hukuk eğitimine devam etmek yerine iş dünyasına girmeyi seçen mezunlar, kamuda istihdamı güvence altına almak için ihtiyaç duydukları mesleki becerileri kazanmış olacaklardır. 

Bosna-Hersek'in, AB'nin resmi dili ve küresel siyaset ve ticaretin dili olan İngilizce'yi düşünebilen ve çalışabilen eğitimli uluslararası hukuk uzmanlarına ihtiyacı var. Bu nedenle, hukuk alanında pratik deneyim olanaklarının yanı sıra, Bosna-Hersek’teki FLW mezunlarının IUS eğitimlerinden kaynaklanan ana avantajı, bu üniversitede eğitim dili olan İngilizce’nin kullanılmasıdır. 
 

Ena Kazić-Çakar

Ena Kazić-Çakar

Yardımcı Doçent
Boris Praštalo

Boris Praštalo

Yardımcı Doçent
Dr. Emir Sudžuka

Dr. Emir Sudžuka

Kısmi Zamanlı Doçent
Dr. Kenan Ademović

Dr. Kenan Ademović

Kısmi Zamanlı Yardımcı Doçent
Mirza Ljubović

Mirza Ljubović

Kıdemli Araştırma Görevlisi
Hana Šarkinović-Köse

Hana Šarkinović-Köse

Kıdemli Araştırma Görevlisi
Andrea Zubović-Devedžić

Andrea Zubović-Devedžić

Kısmi Zamanlı Öğretim Görevlisi
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için kiminle görüşmeliyim?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde konaklama ve yurt imkanı var mıdır?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hangi dilde eğitim vermektedir?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde burs imkanı var mıdır?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin eğitim modeli nedir?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde öğrenci değişim programı var mı?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin uluslararası konumu nedir?
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, YÖK kataloğunda yer alıyor mu?

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:43
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın