Hukuk Fakültesi

2015 yılında kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Hukuk Fakültesi, özellikle Avrupa Birliği Hukuku alanında Balkan coğrafyasında önemli bir boşluğu doldurmayı hedeflemektedir. Hukuk Fakültesi; Bologna eğitim süreci kapsamında benimsenen yüksek eğitim standartları ve kurallarına uygun olarak, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında öğrencilere mümkün olan en yüksek kalitede hukuk eğitimini vermeyi amaçlamaktadır. 

Dünyanın birçok yerinde gelen öğrencilere dünya standartlarında bir hukuk eğitimi vermeyi hedefleyen Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Hukuk Fakültesi; mesleki hayatlarını ve tüm bilgilerini öğrencilerine aktarmayı amaçlamış alanında uzman seçkin bilim insanlarından ve hukukçulardan oluşmaktadır. Fakültenin vizyonu kısa dönemde Bosna-Hersek’te, Balkanlarda ve sonraki süreçte ise Avrupa’da önde gelen hukuk fakültelerinden biri olmaktır.

Lisans eğitimini tamamlayan mezunlar Hukuk biliminin temellerine hâkim olacaklardır. Fakülteden mezun olan öğrenciler ise dilerlerse yine Hukuk alanında yüksek lisans ve doktora yapma imkânına sahiptirler. Fakültede lisans programı dahilinde Hukuk, Yüksek Lisans programı dahilinde ise Karşılaştırmalı Kamu Hukuku ve Karşılaştırmalı Özel Hukuk eğitimi verilmektedir.

Bölümler

Bölüm Adı Eğitim Dili Süre Yıllık Harç Ücreti
Hukuk
İngilizce
4 Yıl Lisans 95.400 TL

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
07:24
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın