Bosna-Hersek Eğlence Rehberi: Festivaller, Kültürel Etkinlikler

Bosna-Hersek sahip olduğu festivaller, kültürel etkinlikler, tarihi yapılar ve mimari dokular ile birçok turistin ve öğrencinin görmek istediği ülkeler arasında yer alıyor.

Bosna-Hersek’te öğrencilik hayatı, günümüzde pek çok öğrencinin ilgisini çekmektedir. Avrupa’da puansız üniversitelerin olduğu Bosna-Hersek, özellikle Türkiye’den gidecek öğrencilerin sıklıkla tercih ettikleri bir ülke. Zira burada yer alan üniversitelere üniversite sınavı engeline takılmadan başvuru yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı harç ücretleri ve yaşam giderleri elbette ki bu ülkenin en öne çıkan avantajlarını oluşturuyor. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) de, bölgedeki en önemli akademik merkezlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

Fakat Bosna-Hersek’te üniversite okumak, yalnızca bu avantajlardan ibaret değil. Ülke genel olarak gezilip görülecek önemli tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Pek çok ülkeden gelen turist ve öğrenciyle de birlikte, multikültürel bir atmosfere sahip. Saraybosna’da yaşam, eğlenceli ve renkli aktivitelerle, festivallerle oldukça keyifli. Bu yazımızda, Bosna-Hersek’te sürekli olarak düzenlenen etkinliklerden, festivallerden bahsedeceğiz sizlere… Eğlence ve kültür meraklıları okumaya devam etsin!

Uluslararası Saraybosna Kış Festivali

İlk olarak 1984 yılında yapılan festival, o tarihten beri Bosna-Hersek'te en çok sevilen etkinliklerden biridir. Şubat ayında düzenlenen festivale hem bölgeden, hem de dünya çapından farklı dallarda pek çok sanatçı katılıyor. Sergiler, konserler ve etkinliklerle birlikte mutlaka gidilmesi, deneyimlenmesi gereken bir eğlence. 

Başçarşı Geceleri

Saraybosna'daki en popüler kültürel etkinliklerden biri olan ve bir ay süren Başçarşı Geceleri festivali, Bosna'nın zengin kültürünü gösteren yaklaşık 40 ila 50 farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Farklı çocuk programları, edebi etkinlikler, film gösterimleri, klasik müzik ve hatta opera ve bale gösterileri ile dikkat çekiyor.

Saraybosna Film Festivali

Saraybosna Film festivali her yıl Ağustos ayında düzenlenmektedir. Çok çeşitli türlerden uzun ve kısa bölgesel filmler gösterilmektedir. Filmleri ücretsiz ve ücretli olarak izlemek mümkün. Dünyanın her yerinden sinema sanatçılarının, sanata olan tutkularını bir araya getirip paylaşmaları için büyük bir mecra olarak hizmet vermektedir.

Jazz Fest Sarajevo

Kasım ayında düzenlenen Jazz Fest Sarajevo, Bosna Hersek'in zengin müzik sahnesinin tadını çıkarmak için en iyi yer. Jazz Fest Sarajevo, her yıl Kasım ayının ilk haftasında Saraybosna'da düzenlenen uluslararası bir müzik festivalidir ve Güneydoğu Avrupa'daki türünün en büyüğüdür. 

Saraybosna ve IUS hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:48
+905354418973
×
Whatsapp'tan Yazın