Bosna-Hersek'te Öğrencilik Zor mu?

Avrupa'nın ve özellikle Balkanlar'ın gözde ülkelerinden biri olan Bosna-Hersek, Adriyatik denizine kıyısı olması sebebi ile binlerce gezginin ve turistin uğrak yerlerinden biridir. Eski ve önemli bir Osmanlı şehri olan Saraybosna; tarihi yapıları, yemyeşil doğası, uygun yaşam giderleri ve kendine has kültürü ile dikkat çekmektedir.

Bosna-Hersek'te Öğrencilik Zor mu?
Avrupa'nın ve özellikle Balkanlar'ın gözde ülkelerinden biri olan Bosna-Hersek, Adriyatik denizine kıyısı olması sebebi ile binlerce gezginin ve turistin uğrak yerlerinden biridir. Eski ve önemli bir Osmanlı şehri olan Saraybosna; tarihi yapıları, yemyeşil doğası, uygun yaşam giderleri ve kendine has kültürü ile dikkat çekmektedir. Ülke aynı zamanda modern bir eğitim sistemine sahip olmakla birlikte, binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversiteleri ile göz doldurmaktadır. Ülkedeki üniversitelerde eğitim dili Boşnakça ve İngilizcedir. Ayrıca burada bulunan saygın kurumlarda sınavsız eğitim alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Onlardan bir tanesi de Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'dir. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Hakkında
Saraybosna'da yer alan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), Saraybosna Eğitim Geliştirme Vakfı tarafından kurulmuştur. Üniversitenin eğitim dili İngilizcedir. IUS'ta lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim verilmektedir. Üniversitede değişim programları uygulanmakta olup, bünyesinde onlarca yabancı öğrenci eğitim almaktadır. IUS'ta lisans eğitimi 4 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl, doktora eğitimi ise 3 yıl sürmektedir.

Bosna-Hersek'te Öğrencilik Hayatı
Bosna-Hersek, uygun yaşam giderleri, zengin kültürü ve baş döndürücü bir dizi açık hava etkinliğine kolay erişimi nedeniyle yurt dışında okuyan öğrencilere ilgi çekici gelmektedir. Güneydoğu Avrupa'da yer alan, Adriyatik Denizi boyunca uzanan muhteşem dağ sıraları ve sahil plajları ile Bosna'da öğrencilik sırasında asla zorlanmazsınız. Hatta bunu bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz: Öğrencilik ve gezginlik bir arada! Modern Bosna-Hersek, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan İmparatorluklarının miraslarını burada bırakmalarının bir sonucu olarak Doğu ve Batı'nın eşsiz bir karışımı olmaya devam ediyor.

Saraybosna'da Öğrencilik Hayatı
Bu şehir, tarihi geçmişi ve kültürel yapısı ile, burada eğitim almaya karar verdiğiniz süre boyunca sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Muhteşem camileri, rengarenk dükkanları ve mis kokulu kafeleriyle merkezi bir konumda bulunan Bascarsija'da (Eski Türk Kasabası) kendiniz için birçok şey bulabilirsiniz. Eğer bir macera tutkunu iseniz Avrupa'nın en değerli yamaçlarından bazılarında kayak yapmak için şehir sınırlarından sadece 12 mil uzaktaki dağlara gidebilirsiniz. 

Bosna-Hersek'te ve Saraybosna'da öğrencilik keyifli bir süreçtir. Bunu deneyimlemek ve IUS'a kaydolmak için iletişim formunu doldurmanız yeterli.

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
11:52
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın