Bosna-Hersek Yaşam Maliyetleri

Bosna-Hersek'te lisans ve yüksek lisans ücretleri ne kadar? Öğrenciler burada aylık ne kadar harcama yapıyor? Bu yazımızda Bosna-Hersek'teki yaşam maliyetlerini bir araya getirdik.

Yurt dışı eğitimi almak için Avrupa üniversitelerini araştıran pek çok öğrenci için en önemli konulardan biri yaşam giderleridir. Balkanlar genel olarak, öğrenciler için uygun fiyatlı bölgelerin başında gelmektedir. Fakat eğitim kalitesi ve uygun fiyatlar eğrisi arasındaki en tatmin edici oran kesinlikle Bosna-Hersek’te bulunabilmektedir. 

Avrupa’da sınavsız üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen Bosna-Hersek, uygun yaşam maliyetleriyle olduğu kadar kaliteli eğitim standartlarıyla da öne çıkmaktadır. Başkent Saraybosna’da yer alan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), son teknoloji fakülteleri, deneyimli ve nitelikli akademik kadrosu, yenilikçi ve dinamik eğitim anlayışıyla son yıllarda en çok tercih edilen Balkan üniversitelerinin başında gelmektedir. Bosna-Hersek’te uygun yaşam maliyetleri, ülkeyi yaşanabilirlik açısından bir cazibe merkezi haline getirirken, IUS’in prestiji de ülkeyi bölgede önemli bir akademik ve entelektüel merkez haline getirmektedir. 

Bosna-Hersek’te Öğrencilik Hayatı

Bosna-Hersek üniversitelerinde lisans programları ortalama 2000 Euro, yüksek lisans programları da 4500 Euro gibi fiyatlara denk gelmektedir. Avrupa ve bölge standartları göz önüne alındığında bu tutar son derece avantajlı olmaktadır. 

Okul harç giderleri ortalamasının yanında, uygun fiyatlı yaşam giderleri de genellikle öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Tüm harcamalarınızı bir arada düşünürseniz, aylık giderleriniz 200-300 Euro arasında değişecektir. İstanbul gibi kentlere nazaran daha sakin ve elbette ki çok daha ucuz bir kent olan Saraybosna’da çok fazla para harcamadan eğlenebileceğinizi göreceksiniz. Her maddi koşuldaki öğrenci için uygun ve kaliteli barınma olanakları mevcuttur. Öğrenciler çoğunlukla Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin sağladığı yurt imkanlarından yararlanmaktadır. 

Kaliteli Eğitim, Kaliteli Yaşam

Ayrıca Bosna-Hersek’teki eğitim sürecinizde, kendi programınıza göre düzenleyebileceğiniz bir yarı zamanlı işte çalışarak ek gelir elde etme şansına da sahipsiniz. Kaliteli eğitim ve uygun fiyatların da ötesinde, edineceğiniz bu geliri kullanarak gezecek, görecek pek çok güzel yer bulacaksınız. Türk kültüründen pek çok iz taşıyan Boşnak kültürünü tanıyacak, yeni yemekler keşfedecek, hem bölgeden hem de dünyanın farklı yerlerinden pek çok farklı insanla tanışabileceksiniz. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Bosna-Hersek’te yüksek eğitim deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:37
+905354419048
×
Whatsapp'tan Yazın