Saraybosna'da Sınavsız Üniversite Bölümleri Hangileridir?

Yurt dışında eğitim almak, özellikle Türk vatandaşı öğrenciler için oldukça cazip fırsatlar sunuyor

Saraybosna'da Sınavsız Üniversite Bölümleri Hangileridir?
Yurt dışında eğitim almak, özellikle Türk vatandaşı öğrenciler için oldukça cazip fırsatlar sunuyor. Avrupa'daki birçok ülkenin yaşam giderlerinin neredeyse Türkiye ile aynı oluşu, hatta bazen daha uygun oluşu, bu ülkelerde bulunan üniversitelerin öğrencilerine uluslararası alanda geçerli bir diploma sunması gibi birçok neden sıralayabiliriz. Ama Türk vatandaşı öğrencilerin yurt dışı üniversitelerini tercih etme sebeplerinin başında "sınavsız üniversite" kategorisinde yer alan üniversitelerde eğitim alma olanağı geliyor. Zira sınavsız üniversitelerde herhangi bir üniversite sınavına girmeye gerek kalmadan eğitim alabilirsiniz.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde Okuyabileceğiniz Bölümler
Üniversitemize kayıt olmak isteyen öğrenciler, herhangi bir sınava girmeye gerek duymadan diledikleri bölümde okuyabilirler. Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Psikoloji, Mimarlık, Uluslararası İlişkiler, Türkçe Öğretmenliği gibi bölümlerde üniversite sınavına girmeden eğitim almanız mümkün. Üstelik üniversitemizde yüksek lisans programları da mevcut.

Fakülteler
Üniversitemizde 5 fakültede eğitim sunmaktadır. Fakülteler: Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Eğitim Fakültesi. Programlar arasında Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Sosyal ve Siyasal Bilimler, Psikoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finans, Genetik ve Biyomühendislik, Genetik ve Biyomühendislik, Mimarlık, Türk Dili ve Edebiyatı ve daha birçok program bulunmaktadır.

YÖK Denkliği
Üniversitemizin bölümleri YÖK denkliği avantajına sahiptir. Dolayısıyla buradan mezun olan öğrenciler, Türkiye'ye döndüklerinde mesleklerini icra edebilirler. Uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olacakları için öğrencilerimiz aynı zamanda dünyanın her yerinde çalışabilirler.

Öğrenci Değişim Programları
Üniversitemiz bünyesinde, Erasmus ve Mevlana Değişim Programları aracılığı ile öğrenci değişimi yapmak mümkündür. Üniversitede 4 + 1 + 3 eğitim modeli çerçevesinde; lisans eğitimi 4 yıl, lisansüstü 2 yıl, doktora programı ise en az 3 yıl sürmektedir. Üniversitemiz aynı zamanda öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır. IUS, belli kriterleri yerine getiren öğrencilere %10 ila %100 arasında burs vermektedir. Üniversite 2015 yılında en iyi 1000 öğrenciye burs imkanı sağlamıştır.

Üniversitemize kayıt olmak ve daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterlidir.

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
11:56
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın