Saraybosna'da Uygun Fiyatlarla Üniversite Okuyun

Bosna-Hersek, Avrupa'da öğrenci dostu olarak bilinen ülkelerin başında gelmektedir.

Avrupa’da uygun fiyatlarda, sınavsız üniversitelerde okumak isteyen öğrenciler Saraybosna’da eğitim almanın olanaklarını araştırıyor. Bu bölgedeki uygun harç ücretli okullar arasında hem kalite hem da fiyatlar açısından en cazip üniversite olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, son yıllarda özellikle Türk öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor. Kısaca IUS olarak da anılan okulun puansız üniversite bölümlerindeki eğitim programları, son teknolojiyle donatılmış sınıflarda ve laboratuvarlarda gerçekleştiriliyor. 

Saraybosna’da eğitim, öğrencilik hayatınız boyunca size pek çok şey katacaktır. Ziyaret edecek pek çok tarihi yer, müze ve doğal alan bulacaksınız. Ülkenin Türk kültüründen taşıdığı izleri inceleyebilir, damak tadımıza uygun yeni yemeklerini keşfedebilirsiniz. Üstelik bunların hepsini, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin bölümleri gibi uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. Zira Saraybosna'da yaşam maliyetleri oldukça uygun. Avrupa’nın yükselişte olan şehirlerinden biri olan Saraybosna’da öğrenciler için birçok seçenek var.

Saraybosna’da Yaşam Giderleri

Aylık tüm yaşam giderleriniz ortalama 250-350 Euro’ya denk gelecektir. Konaklamak için üniversite yurtlarını tercih edebilirsiniz, bir daire tutabilirsiniz veya hostellerde kalabilirsiniz. Bu durum tamamen sizin bütçe planlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır. Bize soracak olursanız, IUS’in tam donanımlı yurtları hem tüm ihtiyaçlarınızı barındırmakta, hem konforunuzu sağlamakta, hem de arzu edebileceğiniz akademik sosyal çevre ihtiyacınızı karşılamaktadır ve yurtta kalmak en yerinde tercih olacaktır. Daha sonraki süreçlerde arkadaşlarınızla ev tutabilirsiniz. Burada kiralar da oldukça düşük maliyetlidir.

Başvuru Süreci

Peki Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ne nasıl kayıt olunuyor? Sınavsız bir üniversite olan IUS, giriş için sizden yalnızca lise diplomanızı ve not dökümünüzü istiyor. Ayrıca okulun eğitim dili İngilizce olduğundan dolayı, bu dildeki yeterliliğinizi de belgelemeniz isteniyor. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa, üniversitenin bir yıllık hazırlık sınıfına girebilirsiniz. Bunların dışında da girmek istediğiniz eğitim programının ücretini ödüyor ve vize işlemlerinizi yapmaya başlıyorsunuz. 

İletişime Geçin

Saraybosna’da, bölgenin en iyi üniversitelerinin başında gelen Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde okumak hem yaşayacağınız deneyim, hem de gelecekteki çalışma yaşantınız açısından büyük avantajlar barındırıyor. Orta Doğu ve Balkanlar arasında bir köprü işlevi gören, akademik ve entelektüel merkezlerden biri olan IUS hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:29
+905354418973
×
Whatsapp'tan Yazın