Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin YÖK Denkliği Var mı?

YÖK denkliği neyi ifade etmektedir? Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin YÖK denkliği var mıdır?

Yurt dışında eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin aklına en çok takılan sorulardan biri, gidecekleri üniversitelerin YÖK denkliği olup olmadığıdır. Bu mesele, Avrupa’da yüksek eğitim almaya gidecek olan öğrenciler için büyük bir dikkatle araştırılması ve anlaşılması gereken bir konudur. Zira yurt dışı üniversiteleri bu konuya dair farklı farklı koşullar sunmaktadır. 

YÖK Denkliği Nedir? 

Türkiye kanunlarına göre, herhangi bir bireyin üniversite eğitiminin resmen geçerli olabilmesi için iki seçenek vardır:

1 - Türkiye içinde Yüksek Öğretim Kurumu’na bağlı yerel bir üniversiteden diploma almak.
2 - Yurt dışında Yüksek Öğretim Kurumu’nun onay verdiği bir üniversiteden diploma almak.

Eğer bu iki seçenekten birini tercih etmişseniz ve gerekli koşulları karşılayabiliyorsanız, resmi olarak üniversite mezunu statüsü edinirsiniz. Yani yurt dışı eğitimi için gideceğiniz kurumu seçerken - eğitim kalitesi vs. girdiler dışında - en çok dikkat etmeniz gereken husus bu olacaktır. Peki Avrupa’da YÖK denkliği olan üniversitelerden hangisini seçmeli? Bizim bir yanıtımız var… 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS)

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, 2004 yılında eğitim hayatına başlamış genç ve dinamik bir üniversitedir. Yenilikçi eğitim anlayışı, son teknolojiyle donatılmış fakülteleri, nitelikli akademik kadrosuyla birlikte bünyesinde yetiştireceği kaliteli bireyleri beklemektedir. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Avrupa’da sınavsız eğitim veren üniversitelerden bir tanesidir. Yani başvuru yapabilmek için herhangi bir sınav başarısı gerektirmemektedir. Sadece lise diplomanız ve not dökümünüzü alarak kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce olduğundan dolayı, İngilizce dil yeterliliğinizi de belgelemeniz istenecektir.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Balkanlar’da YÖK denkliğine sahip olan üniversitelerden biridir. Üniversitenin Orta Doğu ve Avrupa arasında bulunduğu köprü konumu, kaliteli yüksek eğitim anlayışı ve farklı kurumlarla olan iş birlikleri, mezunlarının iş hayatına yahut akademik hayata hızla atılmasını sağlayabilecek imkanlar yaratmaktadır. 

Balkanlar'da eğitim, yurt dışında eğitim, sınavsız eğitim ve kayıt şartları hakkında daha fazla bilgi almak, IUS hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki online iletişim formunu doldurarak uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Hayallerinizi ertelemeyin, hayallerinizi şimdi gerçekleştirin! IUS'ta iyi bir gelecek sizi bekliyor...
 

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.