Yurt Dışında Uygun Bütçe İle Okumak: Bosna-Hersek

Avrupa'da dünya standartlarında kaliteli bir eğitimi uygun fiyatlarla almak ister miydiniz?

Türkiye’den pek çok öğrenci yurt dışında üniversite okumak için Bosna-Hersek üniversitelerini tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi, ülkenin uygun fiyatlı üniversitelere ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Ayrıca Bosna-Hersek, Avrupa'da öğrenci dostu ülkeler arasında yer alır. Diğer taraftan ülke, Türk kültürüne yakın kültürü ile de dikkat çekmektedir.

Balkanlarda, uygun bütçeli yurt dışı kurumları, dünyanın her yerinden yabancı öğrencileri çekmektedir. Farklı ülkelerde yüksek eğitim merkezleri vardır; Saraybosna da Balkan bölgesindeki bu merkezlerden biridir. Ayrıca Bosna-Hersek’te üniversite okumak için yalnızca lise diplomanızla başvurabildiğiniz sınavsız üniversiteler vardır. 

Başka Bir Ülkede Kendinizi Evinizde Hissedin

Bosna-Hersek’te kaliteli eğitim alabileceğiniz yetkin kurumlar mevcuttur. Bunların başında da Uluslararası Saraybosna Üniversitesi gelmektedir. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, kısaca IUS, Avrupa'da uygun fiyatlarla üniversite eğitimi alabileceğiniz saygın bir kurumdur.

Ayrıca Bosna-Hersek'te yaşam giderleriniz diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha az olacaktır. Bir ayda 200 veya 300 euroluk bütçe düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bosna’daki yemek seçenekleri arasında Türkiye’den alışık olduğunuz bazı lezzetlerle karşılaşabilirsiniz. Bu ülkenin kültürü Türk kültüründen o kadar da uzakta değildir ve kendinizi bazı açılardan “evinizde” bile hissedebilirsiniz. Tabii ki eğitim deneyiminiz sırasında başka ülkelerden gelen sizin gibi üniversite öğrencileriyle de tanışacak ve birlikte çalışacaksınız. Yani buradan özetle, Bosna-Hersek hem yeni bir ülke deneyimi yaşamanıza imkan tanır hem de kendinizi burada çok da yabancı hissetmezsiniz. 

Bosna-Hersek Tercih Listenizde Olmalı

Kendine ait bir tarihi olan her ülke gibi Bosna-Hersek’in de özenle düzenlenmiş müzelerde, dikkatlice korunmuş doğal güzelliklerde biriktirdiği kaliteli bir kültürü vardır. Eğer sanatsal faaliyetlerle ilgileniyorsanız burada pek çok kişiyle sanat yapabilirsiniz. Çeşitli tasarım projeleri için çalışabileceğiniz insanlar bulabilirsiniz. Ayrıca eğitim yaşamınıza ek olarak burada yarı zamanlı da çalışabilirsiniz. 

Eğer uygun fiyata kaliteli bir üniversite eğitimi deneyimi yaşamak istiyorsa Bosna-Hersek üniversiteleri, her adayın tercih listesinde bulunmalıdır. 
 

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
02:26
+905354419048
×
Whatsapp'tan Yazın