Mimarlık Laboratuvarı

Mimarlık Laboratuvarı

Şu anki mevcut haliyle, IUS’in mimarlık programı öğrenciler için 3 adet geniş tasarım stüdyosu sunmaktadır. Bu stüdyolar hem eğitim faaliyetleri hem de bireysel çalışma alanı olarak, 24 saat kullanılabilmektedir. Ayrıca program dahilinde tamamen öğrencilerin çizim yapabilmeleri, tasarım yapabilmeleri ve birlikte öğrenebilmeleri için ayrılmış bir ortak oda da bulunmaktadır. 

Üniversitenin kitap koleksiyonunda 5000’den fazla kitap vardır. Bu sayı, yeni kitap edinme süreci devam ettikçe de artmaya devam etmektedir. Son zamanlarda Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ile Bosna-Hersek Millet ve Üniversite Kütüphanesi arasında yapılan anlaşmaya göre öğrenciler ve akademik kadro, kütüphane kaynaklarından ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Buna ek olarak, üniversitede mevcut olan tasarım stüdyolarının yanında Mimari Referans Kitapları Kütüphanesi bulunmaktadır. Hazırlık aşamasındaki bu kütüphanede 500’ün üzerinde kitap yer almaktadır.

Fakülte öğrencilere 24 saat boyu erişilebilir bilgisayar laboratuvarları sunmaktadır. Bu laboratuvarlar öğretim faaliyetleri ve bireysel çalışma ve araştırma için kullanılabilmektedir. Bilgisayar laboratuvarları en güncel teknolojik aygıt ve yazılımlarla donatılmıştır. AutoCad, ArchiCad, Google Sketch-up, AdobeCS5 uygulamaları ve Rhinoceros gibi kaliteli ve dünya çapında kullanılan tasarım yazılımları bulunmaktadır. Baskılama tesisleri de bu tasarım ofislerine bağlıdır. Bu tesislerde standart lazer yazıcılarla birlikte AO+ boyutlar için çizim yapabilen yazıcılar da mevcuttur.

IUS’te ayrıca, dijital tasarım ve üretim için, tam boyutlu bir Mimari Modelleme Laboratuvarı da inşa edilmiştir. Laboratuvarda lazer kesici, CNC freze makinesi, çeşitli boyutlarda matkaplar ve modelleme için gereken diğer teçhizatlar da bulunmaktadır.

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
12:50
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın