YKS'den 180 Puan ve Üzerine Avrupa'da Burslu Eğitim İmkanı

YKS'den 180 ve üzeri puan aldığınızda Avrupa'da burslu üniversite eğitimi alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yurt dışında eğitim almak pek çok öğrencimizin hayallerini süslüyor olmalı. Zira yurt dışı eğitimi, öğrencilere birden fazla avantaj sağlamaktadır. Bunlar neler mi? Öncelikle Avrupa'da ya da dünyanın başka bir yerinde alacağınız kalifiye bir eğitim size uluslararası bir iş imkanının kapılarını aralayacaktır. Ayrıca başka bir ülkede olduğunuz için yeni yerler keşfedecek, yeni insanlarla tanışacak ve dolayısıyla birbirinden keyifli anılar biriktirmiş olacaksınız. Yabancı dilinizi geliştiriyor olmanız da cabası. Her şeyden önemlisi, Türkiye'de yüksek puan gerektiren birçok bölümü yurt dışındaki sınavsız üniversitelerde puan derdi olmadan okuyabilirsiniz. Üstelik YKS'den 180 ve üzeri alınan puanlarınızla burslu bile okuyabilirsiniz!

Sınavsız Üniversitelerde Eğitim İmkanı

Avrupa'da birçok ülkede yer alan sınavsız üniversiteler, öğrencilere sınav derdi olmadan kalifiye bir eğitim imkanı sunuyor. Bu üniversitelere girebilmeniz için sadece lise diplomanız ve not dökümünüz yeterli. YKS'den aldığınız puanın yüksek olmasına gerek yok. Özellikle son yıllarda Türk öğrenciler, bu yüzden sebep Avrupa üniversitelerini tercih ediyor. Bu üniversitelerin başında ise Uluslararası Saraybosna Üniversitesi geliyor.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde Burslu Eğitim İmkanı

Bosna-Hersek'in ve hatta Balkanlar'ın en saygın üniversitelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde burslu okuyabilirsiniz. Üniversite sınavınız 180 puan ve üzeriyse %100'e varan burs imkanımızdan faydalanabilirsiniz. Bugün Türkiye'de yüksek puan gerektiren Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Türkçe Öğretmenliği, Mimarlık vb. bölümlere, Saraybosna Üniversitesi'nde sınav şartı olmadan kayıt olabilirsiniz. 

Burslu Eğitim ve Uygun Yaşam Giderleri İle Harika Bir Öğrencilik Deneyimi Sizi Bekliyor

Eğer eğitim için Saraybosna Üniversitesi'ni tercih ederseniz, Bosna-Hersek'in uygun yaşam koşullarından da faydalanmış olacaksınız. Çoğu Avrupa ülkesine göre çok daha uygun yaşam giderleri olan Bosna-Hersek, bünyesindeki öğrencilere uygun fiyatlarla eğitim alma imkanı tanıyor. Türk kültüründen izler barındıran Saraybosna, özellikle öğrencilere hitap eden restoranları, kafeleri ve eğlence merkezleri ile biliniyor. Bosna-Hersek ve Saraybosna, yurt dışında eğitim almak isteyen ancak ülkesinden uzakta olacağı için yabancılık çekmek istemeyen öğrencilerimiz için de uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Zira Saraybosna, özellikle Osmanlı ve Türk kültüründen fazlaca izler taşımaktadır.

Siz de şansınızı yurt dışı okullarından yana kullanmak ve üstelik burslu okuma imkanlarından faydalanmak istiyorsanız aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:38
+905354418973
×
Whatsapp'tan Yazın