Yurt Dışında Üniversite Okumak İsteyen Öğrenciler Bosna-Hersek'i Tercih Ediyor

Uygun harç ücretleri ve kaliteli eğitimleri ile Bosna-Hersek üniversiteleri, birçok Türk öğrencinin tercih ettiği üniversiteler arasında yer alıyor.

Yurt dışında eğitim almak için artık pek çok seçeneğimiz var. Günümüzde bunların en başında gelen ülkelerden biri, avantajlı yurt dışı üniversiteleriyle, Bosna-Hersek’tir. Hem yüksek kaliteli eğitim seviyeleri, hem yaşam ve eğitim giderleri bakımından uygun fiyatlı bir ülke olması, hem de Türk kültüründen çok da uzak olmayan kültürel yapısı ile ülkemizden gidecek olan öğrenci adayları, Bosna-Hersek üniversitelerini tercih ediyor. 

Yurt dışında uygun fiyatlarla kaliteli eğitim almak için Bosna-Hersek’e gitmek, sizlere eşsiz bir eğitim deneyimi fırsatı sunuyor. Bu ülkede, tam donanımlı sınıfları, araştırma ve geliştirme laboratuvarları, deneyimli ve yetkin akademik kadrosu, zengin kütüphanesiyle; Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, pek çok öğrencinin hayallerini süslüyor. 

Bosna-Hersek’in Sundukları

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin yer aldığı ve ayrıca Bosna-Hersek ülkesinin de başkenti olan Saraybosna, İstanbul veya Ankara gibi devasa kentlerimize oranla küçük gelebilir. Fakat Avrupa standartlarına göre, aslında tam olarak gelişmiş bir kentin hacmi ve büyüklüğüne sahiptir. Yarım milyondan biraz az nüfusu ile düzenli, keyifli bir şehir olarak bilinir. Öğrenciler açısından özellikle, akıllıca planlanmış ulaşım sistemi ve Türk damak tadına hitap eden yemekleriyle tanınır. 

Tüm bunların dışında Bosna-Hersek’te gezilip görülecek, keyfi çıkarılacak pek çok tarihi mekan, müze, kültürel alan, doğal alanlar, parklar, ormanlar vardır. Dünya çapında düzenlenen turizm listelerine her yıl giren, özenle korunmuş ve hazırlanmış turistik bölgeleriyle tarih ve doğa meraklılarını ciddi anlamda mutlu edebilecek bir ülkedir. Hem buradaki eğitim deneyiminiz sırasında, sizin gibi yabancı ülkelerden Bosna-Hersek’e okumaya gelmiş pek çok yabancı öğrenciyle de tanışacak ve birlikte çalışma imkanına sahip olacaksınız. 

Sınavsız, Uygun, Kaliteli Eğitim

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki en önemli entelektüel merkezlerden biridir. Üniversitenin kendine biçtiği misyon, Avrupa ve Orta Doğu coğrafyaları arasında akademik geçişkenlik sağlamaktır. Tüm bu güzellikleri ve avantajları sunan Bosna-Hersek, hem uygun fiyatlı hem de yüksek kaliteli bir üniversite eğitimi almak istiyorsanız mutlaka tercih listelerinizde yer almalıdır. Ayrıca normal şartlarda böyle üniversite eğitimi olanaklarına ancak sınavlarda başarılı olarak girebilirsiniz. Fakat Uluslararası Saraybosna Üniversitesi sınavsız öğrenci kabul eden bir üniversitedir. 

Üniversitemiz hakkında daha fazla bilgi almak, bizlere ulaşmak istiyorsanız online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

İletişim Formu

Detaylı bilgi almak için lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Temsilcilerimiz vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacaklardır.

İletiniz Gönderilmiştir.

Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
02:25
+905354419048
×
Whatsapp'tan Yazın