Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.
Üniversite kampüsü içerisinde hem kız yurdu hem erkek yurdu bulunmaktadır. Yurt binalarında iki ve beş kişilik odalar bulunmaktadır.
Üniversitede tüm dersler İngilizce dilinde verilmektedir. Yeterli dil bilgisi olmayan öğrenciler, IUS'un parçası olan İngilizce Dil Okulu Programına katılır.
IUS, başarılı öğrencilerine burs vermektedir. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi tarafından verilen burslar %10 - %100 arasında değişir.
4 + 1 + 3 eğitim modeli çerçevesinde; lisans eğitimi 4 yıl, lisansüstü 1 yıl, doktora en az 3 yıl sürmektedir. Öğretim şekli, dersler arası yöntemi ve sürekli değerlendirme sistemini kullanarak düzenlenmiştir.
ERASMUS ve Mevlana Değişim Programları ile öğrenci değişimi yapılabilmektedir. IUS aynı zamanda Avrupa Kredi Transfer Sistemi'ni uygulamaktadır, bu da öğrenci hareketliliğini kolaylaştırmaktadır.
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, 2014 yılında Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi oldu. IUS aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Birliği'nin bir üyesidir.
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), TC Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim kurumları giriş sınavları kataloğunda yer almaktadır.
IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
11:30
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın